Spirala hormonalna – przeciwwskazaniaWiele kobiet chce uchronić się przed zajściem w ciążę. W związku z tym stosują przeróżne metody zabezpieczeń. Od tabletek i zastrzyków począwszy, aż na innych dostępnych środach skończywszy. Warto zaznaczyć, że liczne panie decydują się na zastosowanie takiego zabezpieczenia, jak spirala hormonalna.


Spirala hormonalna – przeciwwskazania

Foto: files.students.ch


est to skuteczny sposób na uchronienie się przed niechcianą ciążą. Niestety – trzeba wiedzieć, że spirala hormonalna ma pewne przeciwwskazania. Wśród nich można wymienić na pierwszym miejscu fakt planowania dziecka. Jak się okazuje - powikłania po zastosowaniu takiego zabezpieczenia, jak spirala hormonalna mogą wywołać niepłodność. Warto też zaznaczyć, iż spirala hormonalna nie będzie równiż dobrym zabezpieczeniem dla kobiet uprawiających seks z wieloma partnerami, bądź mają partnera, dla którego są jedną z kilku partnerek seksualnych. Innym przeciwwskazaniem do stosowania spirali jest posiadanie ostrych stanów zapalnych w obrębie narządu rodnego, jak też występowanie długotrwałych i intensywnych miesiączek. Co więcej – kobiety ze zmianami w macicy, takimi jak mięśniaki, czy uszkodzenia poporodowe wpływające na kształt narządu również nie zastosują takiego zabezpieczenia, jak spirala hormonalna. Bowiem, jak się okazuje, istnieje ryzyko zmniejszonej skuteczności. Oprócz tego, na takie zabezpieczenie nie będą mogły sobie pozwolić panie, które mają wady wrodzone macicy. Jeśli nadal zastanawiamy się nad zastosowaniem hormonalnej spirali, jako zabezpieczenie przed ciążą, to najlepiej trzeba było by poradzić się swego ginekologa. On nam powie, czy faktycznie taki środek zabezpieczający sprawdzi się u nas w stu procentach.
Brak komentarzy.

Dodaj komentarzPrzegląd najsmaczniejszych produktów mlecznych. Poznaj smak najlepszych truskawkowych, brzoskwiniowych czy malinowych deserów i jogurtów. Dowiedz się wszystkiego na temat produkcji przetworów mlecznych,

Kwiecień 2014

P W Ś C P S N
« marzec   maj »
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31